BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Kontakty_SPORT Logo

1. FC Polonia Berlin

2. Olympia Berlin

****************************

ZUŻLOWE ŚWIĘTO w BERLINIE!

Dnia 27.04 na torze żużlowym w Wolfslake rozpocznie się kolejna runda Bundesligi. Polsko-niemiecki klub Wolfslake Falubaz Berlin gościć będzie drużynę MSC Wittstock Po zdobyciu wicemistrzostwa Niemiec 2013, WoFa Berlin chcą pójść za ciosem i sięgnąć po tytuł mistrzowski. Znany jest już skład zespołu. Człon drużyny tworzą zawodnicy Falubazu Zielona Góra, miedzy innymi dwukrotny mistrz świata Patryk Dudek oraz kapitan mistrzów Polski Piotr Protasiewicz. Skład uzupełniają czołowi kierowcy niemieccy: Max Dilger, Rene Dedens, Tobias Busch oraz junior Daniel Spiller. W tym sezonie na obiekcie usytuowanym przy północnym Berliner Ring (10 min jazdy samochodem od Alt Tegel) poza meczami ligowymi rozegrane zostaną dwa turnieje międzynarodowe: Wofa Pokal oraz Oberkrämer Pokal.

Aktualne informacje dostępne są na Facebook. / Speedway Team Wolfslake

Zapraszamy wszystkich kibiców czarnego sportu . Biegi juniorów rozpoczną się już o godzinie 11:00, a mecz Bundesligi wystartuje o 15:00.

falubaz-berlin

*************************

Wstrząs dla europejskiej piłki!

Olbrzymi skandal, 680 spotkań na świecie mogło zostać ustawionych!!!

Futbolowy skandal

W poniedziałek 4 lutego 2013 r., na konferencji prasowej w holenderskiej Hadze, Europol – nazywany europejską policją, ujawnił wyniki 18-miesięcznego postępowania. Zdaniem śledczych w ostatnich latach aż 380 meczów w Europie i 300 spotkań na innych kontynentach mogło zostać „ustawionych”. Mowa o najważniejszych spotkaniach m.in. w kwalifikacjach mistrzostw świata, mistrzostw Europy i rozgrywek Ligi Mistrzów.

– Jest jasne, że to największe kiedykolwiek śledztwo dotyczące ustawiania meczów w Europie. Wyniki postępowania są zaskakujące i mogą grozić integralności futbolu na całym kontynencie – powiedział bez ogródek dyrektor Europolu Rob Wainwright.

pilkanozna

Ze względu na dobro śledztwa, które nosi kryptonim VETO, policja nie ujawniła, o które konkretnie spotkania chodzi. Wiadomo jednak, że pod lupą Europolu znalazły się dwa spotkania Ligi Mistrzów rozgrywane w czasie trzech ostatnich lat. Policja interesowała się też kwalifikacjami mistrzostw świata i Europy a także „kilkoma najlepszymi spotkaniami w ligach europejskich”.

W sumie podejrzanych jest 380 spotkań w Europie a także 300 w Afryce, Azji, Ameryce Południowej i Środkowej. Sprawdzono sytuację w 30 krajach i prześwietlono około 700 spotkań. Raport stwierdza, że wiele zarzutów odnosi się do meczów w niższych ligach europejskich. Większość przypadków została odkryta w Niemczech, gdzie już aresztowano 14 osób. Wyroki skazujące zapadły też w Finlandii, na Węgrzech w Słowenii i Austrii.

– Odkryliśmy rozległą sieć kryminalnych powiązań – przyznał Rob Wainwright, po chwili dodając, że dotychczasowe wyniki śledztwa mogą być dopiero „wierzchołkiem góry lodowej”. W całym śledztwie przeanalizowano 13 tys. maili i innych materiałów mogących mieć związek z przestępczą działalnością.

Ogólnie w całej sprawie podejrzanych może być aż 425 piłkarzy i urzędników klubowych. Europol ujawnił, że całym procederem najprawdopodobniej kierował syndykat przestępczy z siedzibą w Azji i z rozległymi kontaktami w całej Europie. Policja odkryła globalną sieć kurierów, którzy przekazywali łapówki dochodzące do kwot nawet 100 tysięcy euro za mecz.

Rzecznik UEFA zapowiedział, że w sprawie spotkań, które mogły zostać ustawione w Europie, federacja będzie w stałym kontakcie z Europolem.


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Maj  2022
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w BerlinieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!
Data powered by

 
dzienne wejścia
Pageviews: