BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

PTTKlogoNEW

 

Na grudzień 2017 zaplanowaliśmy:

Klub PTTK Berlin zaprasza na adwentowy, niedzielny spacer zakończony na tradycyjnym Weihnachtsmarkt. Na granicy zielonego Berlina leży miasteczko Bernau, posiada doskonale zachowane XIV wieczne mury miejskie o długości prawie 1,5 km, na ryneczku późnoromański St.-Marien-Kirche i wiele innych ciekawych budynków i zakamarków o długiej, interesującej historii. Przejdziemy się po historycznym centrum Bernau i wejdziemy do założonego w 1882 r. Heimatmuseum, pierwszego na świecie muzeum poświęconego Husytom (bilet 2E). Wejście na tzw. Hungerturm nagrodzi widok na całość z ptasiej perspektywy. Spacer zakończymy grzanym winem na adwentowym jarmarku o atmosferze mniej komercyjnej od znanych nam jarmarków w centrum Berlina. 17 grudnia, niedziela, spotykamy się na stacji Ostkreutz, godz. 11:50, odjazd pociągu RB24 o godz.12:01! Strefa biletowa C.  Zbiórka z przodu składu pociągu, kierunek Eberswalde. Uwaga! Z powodu prac renowacyjnych Bernau do końca roku nie posiada połączenia S-Bahnu! Prosimy o punktualność, pociąg jeździ co godzinę. Spacer poprowadzi kol. Monika Rządca. Serdecznie zapraszamy.

(wycieczka jest bezpłatna, nie zapewniamy grupowego ubezpieczenia)

 


 

 Zapraszamy – Klub PTTK Berlin
Jan Wardecki – prezes
Tel.: 0172 3285237; e-mail: info@pttk-berlin

 ————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

CHCESZ ŻYĆ AKTYWNIE? WSTĄP DO PTTK!

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Klub PTTK Berlin im. Wojciecha Korfantego serdecznie informuje wszystkich:

Klub PTTK Berlin im. Wojciecha Korfantego serdecznie zaprasza na:

  1. Spacer w dniu 10.12.2017. Spotkanie grupy na stacji U2 – Klosterstrasse w dniu 10.12.17 o godz. 11.00. Tematem spotkania będzie Nikolaiviertel i inne obiekty z przeszłości Berlina położone wzdłuż trasy naszego spaceru. Z dworca Klosterstrasse U-Bahn 2 przejdziemy do Rote Rathaus (obecnego ratusza Berlina) po drodze mijając pozostałości po klasztorze franciszkanów z 13 wieku oraz Alte i Neue Stadthaus. Do Nikolaiviertel wejdziemy od strony Spandauer Str. i zwiedzimy odrestaurowany i trochę zmieniony obecnie rynek starego Berlina. Nazwa Nikolaiviertel pochodzi od nazwy patrona kościoła Sankt Nikolai. Kościół położony jest w centrum starego miasta i uznany za najstarszy kościół Berlina – początek 13 wieku. Dzisiejszy kształt starego miasta został odtworzony z okazji uroczystości 750-lecia miasta Berlin i uzupełniony przez niektóre obiekty, które były przed zniszczeniami wojennymi w innych miejscach starego Berlina np.: najstarsza knajpa Berlina „Der Nussbaum”. Na terenie Nikolaiviertel znajduje się obecnie 7 muzealnych obiektów, rzeźby, posągi i pomniki, około 50 restauracji i kawiarni, specjalna biblioteka, piwniczny teatr, butiki i sklepy z wyrobami rzemieślników oraz galeria antyków. Na niektórych budynkach umieszczone są tablice upamiętniające przebywających w nich zasłużonych w historii miasta ludzi np.: Heinrych Zille czy Ephraim Lessing. Liczna rzesza turystów i dekoracje z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia stworzą nam niepowtarzalna atmosferę. Czas zwiedzania nie przekroczy 3 godzin. Do zobaczenia na spacerze.
  2. Wystawę fotograficzną „Ziemia Lubuska”. Z okazji 10 rocznicy powstania w Berlinie pierwszej komórki organizacyjnej PTTK poza granicami RP klub nasz organizuje wystawę pod tytułem „Ziemia Lubuska”, na której zaprezentuje zdjęcia CFK PTTK. Wystawę można obejrzeć w każdą środę, piątek i sobotę w godzinach 14 – 18 do 15.12.17r.

Wszystkim miłośnikom PTTK w Berlinie i czytelnikom Kontaktów życzymy wesołych i zdrowych Świat Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAMY NA SPACER.


Piotr Świderski – Prezes Klubu PTTK Berlin
im.W.KorfantegoHohenstaufenstr.36 – 10779 Berlin
Tel.:/fax:0049/30/85727737
mobil-0049/15218674590
e-mail: piotr_swider@gmx.de

 

A oto nasze dotychczasowe wycieczki
w formie książeczki:

Kliknij na miniaturkę, żeby zobaczyć w pełnej wersji w nowym oknie


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Grudzień  2017
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w Berlinie

1.9°C
odczuwalne 1.9°C
Słonecznie

Dzisiaj:
4°C / 2°C
jutro piątek sobota
4° / 1° 3° / 0° 3° / 0°


Data powered by

 
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas elektroniczne wersje czasopism: KONTAKTY, POLONEZ, INFORMATOR oraz aktualne informacje o promocjach w sklepie KLON? Wpisz się na listę subskrybentów!

dzienne wejścia
Pageviews: