BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

MAGICUM jest pierwszym tak wielkim interaktywnym muzeum magii i mistycyzmu na świecie. Jest unikatowe i ekscytujące. No i oczywiście magiczne!

W centrum Berlina, gdzie turyści zanurzają się w historię miasta i oglądają stare budynki, odwiedzają modne galerie i chłoną atmosferę kosmopolitycznego miasta, gdzieś tu właśnie znajduje się wejście do innego świata, które jest w poetyckim kontraście do otaczających je przestrzeni!

ABRAKADABRA TO CZARY I MAGIA

Przestrzeń wokół Hackescher i tzw. Wyspy Muzeów była kiedyś raczej okolicą szemraną, nie najbezpieczniejszą, wydaje się zatem, że idealną sceną dla troszeczkę niedopowiedziane historie. Może też i dziś wydaje się dlatego doskonałym miejscem dla mitów i magii – dla Magicum. Z tą tylko różnicą, że muzeum mieści się w odrestaurowanym budynku, który raczej kojarzy się teraz luksusowo. Kto z nas dziś nie potrzebuje oderwać się od „tu i teraz”? Czasy pandemii, inflacji, złych wiadomości męczą i życzę nam wszystkim, aby magia nie była luk-susem, ale dobrem ogólnodostępnym! Może nawet dziś potrzebujemy jej bardziej niż kiedykolwiek?

A zatem… wkraczamy pod ziemię, do piwnicy. To tu zaczyna się magiczny kosmos rozciągnięty pomiędzy słowem ABRACADABRA a eliksirami miłości. To przestrzeń zaaranżowana z niezwykłymi umiejętnościami i wyobraźnią. Czasem jesteśmy gładzeni delikatnie po policz-ku, czasem dostajemy prosto w nos! Poznamy tu historię magii, zanurzymy się w opowieści sięgające starożytności, gry iluzji, poznamy moc intuicji. Przed nami pojawi się labirynt pokojów poświęconych różnym kulturom na różnych kontynentach. To swoista podróż w cza-sie i przestrzeni. Tu nakarmimy oko, ale też dostrzeżemy magię w sobie! Odkryjemy swoje talenty. Rozwiążemy niejedną zagadkę! Uwierzymy w siebie na nowo!

POKOJE W MUZEUM:

ALCHEMIA I NAUKA

Połączenie magii i nauki poprzez kamień filozoficzny

MITY I BAJKI

Magia w sztuce, teatrze, mitach i bajkach.

ASTROLOGIA I WAHADEŁKO

Doświadcz tego, co kryje się pomiędzy niebem a ziemią, a jest tam o wiele więcej, niż myślisz. O wiele więcej, niż jesteś sobie w stanie wy-obrazić.

RELIGIE I KULTURY

Zobaczymy wystawy z różnych kontynentów, które pokazują ukryte połączenia pomiędzy różnymi kulturami i religiami, bo tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli!

ŚWIAT ILUZJI

Twarzą w twarz z półprawdą! O co chodzi? O tajemnicę!

MAGIA I KULTURY

Magię można znaleźć wszędzie. Dosłownie. Tu zobaczymy ten bogaty świat z unikalnej perspektywy. Przekonajcie się sami!

CZAROWNICE I POLOWANIE NA CZAROWNICE

Tu zobaczymy straszne narzędzia tortur, które pokazują, jak trudne kiedyś było życie czarownic! Wyjdziemy stąd pełni współczucia (mam przynajmniej taką nadzieję).

CIRO MARCHETTI

Ciro Marchetti jest magikiem w komputerze. To zupełnie nowy twór. Zupełnie odpowiedni na dzisiejsze czasy. Widać, że twórcy muzeum idą z duchem czasów! Jego obrazy i karty tarota umożliwiają dostęp do świata snów, fantazji i niezwykłej symboliki. Nie wahajcie się go p-znać!

TAROT I ŚPIEWAJĄCA MISA

Masz pytania? Dobrze trafiłeś! Zadaj je partii kart tarota a potem zobacz, jak unosi się woda w śpiewającej misie! Brzmi magicznie? Oczywiście i jest to jedyny akceptowalny dźwięk w Magicum. Dźwięk magii!

MAGICZNE SHOW

Jakby atrakcji było mało – to jeszcze na zwiedzających czeka show, które trwa około 20 mi-nut. W spektakl zaangażowanych jest wielu artystów, którzy oczarują Cię i – zaczarują! •  Czas trwania: ok. 20 minut•  Cena: 5 Euro za osobę

WARSZTATY

Odbywają się codziennie od południa do wieczora, kilka razy. W magicznie (czy nie macie już dość ?) brzmiącym miejscu – Magicznym Salonie!

GRY I INTERAKCJE

Muzeum ma specjalną atmosferę, w której zarówno dzieci jak i dorośli zostają brawurowo zaangażowani w różne czynności! Nie bójcie się! Wyjdziecie stąd żywi!

 

Godziny otwarcia: Muzeum jest otwarte co-dziennie od 11:00 do 18:00.

Bilety:
Normalny 11,50 Euro
Ulgowy 8,50 Euro
Mała rodzina (2 dorosłych + 1 dziecko)  26 Euro
Duża rodzina (2 dorosłych + 3 dzieci)  34 Euro
Grupy (10 osób i więcej) 9,50 Euro od osoby
Dzieci do lat 6 wstęp wolny
Bilety na magiczne show 5 Euro
MAGICUM Berlin Magic MuseumGroße
Hamburger Strasse 17, Berlin Mitte
info@magicum-berlin.de
+49 30 288 75635
www.magicum-berlin.de
UWAGA: Obowiązują obostrzenia związane  z pandemią. Aktualności na stronie internetowej muzeum.

Marta Janik


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Maj  2022
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w BerlinieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!
Data powered by

 
dzienne wejścia
Pageviews: