BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Dzień dobry, Bonjour i Guten Tag,

w tym roku traktat o przyjaźni niemiecko-francusko-polskiej „Trójkąt Weimarski” obchodzi swoje 30-lecie. 30 lat Trójkąta Weimarskiego oznacza 30 lat spotkań i współpracy politycznej i kulturalnej. To jest powód do świętowania! Kancelaria Senatu Berlina i Centrum Francuskie w Berlinie mają zaszczyt zaprosić Państwa na imprezę plenerową „30 lat Trójkąta Weimarskiego – francusko-niemiecko polski festiwal obywatelski”, która odbędzie się 27 sierpnia w godzinach od 16.00 do 22.00 w Centrum Francuskim w Berlinie, Müllerstrasse 74, 13349 Berlin-Mitte.

Oprócz barwnego programu muzycznego i kulturalnego z udziałem artystów z trzech krajów, na „Rynku możliwości” będzie można zapoznać się z pracą i zaangażowaniem francuskoniemieckich i niemiecko-polskich stowarzyszeń w Berlinie, spróbować różnych specjałów kulinarnych z Niemiec, Francji i Polski, a także porozmawiać przy polskim piwie lub kieliszku francuskiego czerwonego wina.

Nie zabraknie również atrakcji dla naszych najmłodszych gości. Impreza jest sponsorowana przez kraj związkowy Berlin.

Z okazji tej rocznicy w dniach 20-28 sierpnia 2021 r. w Centre Français de Berlin odbędzie się młodzieżowa wymiana muzyczna między Paryżem, Warszawą i Berlinem, podczas której młodzi muzycy z trzech krajów będą się poznawać i wspólnie muzykować. Ze szczególną niecierpliwością czekamy na efekty, które te trzy zespoły zaprezentują we wspólnym koncercie na naszym festynie obywatelskim. Projekt jest sponsorowany przez Francusko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację na stronie Eventbrite. Wstęp jest bezpłatny, ale należy pamiętać, że wstęp jest możliwy tylko za okazaniem dowodu pełnej ochrony szczepień, wyzdrowienia lub negatywnego wyniku testu, który nie jest starszy niż 24 godziny. Święto obywatelskie rozpoczyna również serię obchodów 60-lecia Centrum w tym roku.

Zbudowane przez francuskich aliantów centrum kultury w północnej części dzielnicy Wedding jest nie tylko symbolem historii Berlina, ale także symbolem solidarnego i kosmopolitycznego miasta. Ten zabytkowy budynek, który ma już swoje lata, wymaga w ciągu najbliższych kilku lat renowacji pod kątem efektywności energetycznej. Niemiecka Agencja Energii (dena) wspiera CFB w realizacji projektu.

16h – Wstęp i występy muzyczne
17h30 – Powitanie przez Burmistrza Berlina Michaela Müllera, Ambasador Francji Anne-Marie Descôtes oraz Ambasadora Polski Prof. dr A. Przyłębskiego.
18:00 – Prezentacja wspólnie opracowanych utworów muzycznych przez młodych muzyków z Berlina, Warszawy i Paryża.
18h30 – Kontynuacja programu kulturalnego (muzyka, kino, DJ) do 22h.

Cieszymy się, że będziemy mogli powitać Państwa 27 sierpnia 2021 roku.

Michael Müller, burmistrz Berlina
Florian Fangmann, Dyrektor Zarządzający Centrum Francuskiego w Berlinie


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Grudzień  2021
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w BerlinieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!
Data powered by

 
dzienne wejścia
Pageviews: