BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Hatch jest jedynym i niepowtarzalnym miejscem na ziemi. To Muzeum Naklejek. To nie tylko kolorowa przestrzeń, ale też społeczność. Eksponaty – wyjątkowe, tysiące egzemplarzy prezentujących najrozmaitszych artystów i firmy. Źródło inspiracji, kosmos do odkrycia!

Naklejki są wszędzie. Służą jako reklama, promocja, łączą wiele dziedzin, przynależą do sztuki ulicy, świata artystycznego, ale też pełnią często funkcję informacyjną. Można powiedzieć, że nie możemy żyć bez naklejek. Potrzebują ich zarówno politycy jak i dzieci w przedszkolach. Firmy odzieżowe, spożywcze dołączają je do swych produktów. Potrafią cie-szyć oko, ale też denerwować, gdy np. nie można ich odkleić i pozostaje po nich często trudny do usunięcia ślad. A może niektórym kojarzą się głownie z bananami? Ale tutaj chodzi o coś więcej. Naklejka może wyrażać jakąś myśl, może czyjeś credo. Bez naklejek świat by nie istniał, a jeżeli by istniał, o ile byłby nudniejszy! A na pewno bez naklejek nie ma Berlina. Widujemy je wszędzie. Mają różne kształty i kolory. Są z napisami lub bez. U hipsterów znajdziemy je na laptopach. Te w berlińskim muzeum, istniejącym od czterech, zachwycają pomysłowością ich twórców, są zbiorem, który niesamowicie ze sobą współgra.

Zapraszamy gorąco czytelników „Kontaktów” na stale zmieniającą się ekspozycję do Muzeum Naklejek w Berlinie. Wielką częścią wystawy jest ta poświęcona kolekcji Olivera Baudacha „Sticker Sammelsucht seit 1983”, który zbiera swe skarby od kilkudziesięciu już lat. Zobaczymy tu około 4500 eksponatów, które zostały przysłane do muzeum w Berlinie przez wielu artystów ze świata Skateboard, Streetwear, Street Art i wielu innych! Bilet kosztuje 1 Euro. Do biletu otrzymają Państwo dodatkowo … naklejkę. I to z limitowanej edycji! Na stronie muzeum jest również sklep. Tutaj buszować można do woli! I znaleźć niezłe sztuki do naklejania.

JAK TRAFIĆ DO MUZEUM NAKLEJEK?

Schreinerstr. 10 leży w północnej część dzielnicy Friedrichshain, niedaleko Boxhagener Platz. Tu miłośnicy Street Artu mogą nacieszyć oko. Najlepiej zatem trafić do muzeum włócząc się ulicami Berlina w tej części miasta. Dostrzeżemy nie tylko interesujące malunki na ścianach, ale odkryjemy też wiele galerii, które prezentują pracę rozmaitych artystów. Najlepiej przyjechać metrem linią U5, przystanek Samariterstraße albo S-Bahn Ring Linia 41 / 42, przystanek Storkower Straße lub Frankfurter Allee. Z obu przystanków potrzebujemy pięciu minut, aby dotrzeć do celu.

HATCH – OLIVER BAUDACHSCHREINERSTRASSE 10,
10247 BERLIN, TEL: +49 (0)30 – 64 31 91 17
MAIL: info@hatchkingdom.com
Godziny otwarcia: Od czwartku do soboty od 12.00-16.00

Marta Szymańska
Fot. Hatch – Oliver Baudach


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Lipiec  2020
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w BerlinieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!
Data powered by

 
dzienne wejścia
Pageviews: