BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Wanderlust to ochota na wędrowanie. Na wystawie w Alte Nationalgalerie na Wyspie Muzeów zobaczymy wiele pięknych obrazów, które pokazują wędrowców, ale też odbędziemy wspaniałą wędrówkę duszy.

Cóż za wspaniały program wakacyjny! Dla uczniów i uczennic! Tu każdy zapomni o szkole, choć na pewno czegoś się nauczy. Propozycja ta jest zatem idealna! Szkolne mundurki już dawno zamienione na bikini i spodenki do pływania. Udajmy się na basen! Sztuka już tam na nas czeka!

TROPEZ w Berlinie! Brzmi egzotycznie i taka jest też ta propozycja. Na basenie w dzielnicy Wedding czekają na chętnych artystyczne atrakcje. To właśnie ta artystyczna przestrzeń oraz kiosk, w którym serwowane są przysmaki oraz w którym czekają na nas dzieła sztuki, noszą nazwę TROPEZ. Organizatorzy mieli szczytny cel: sztukę współczesną uwolnić od nudnych przestrzeni muzealnych i galerii i pokazać ją miłośnikom moczenia się w gorące dni w przestrzeni basenenowej. Czemu nie? Czyż może być coś lepszego od pływania i cieszenia oka czymś ładnym? A przy tym dodatkowo można wziąć udział w interesujących zajęciach!

Od 2017 roku Nele Heinevetter, która jest inicjatorką przedsięwzięcia, zaprasza artystów, muzyków, autorów i kuratorów na ten podobno najładniejszy basen pod chmurką, aby tu mogli się wyżyć artystycznie i zarazić swoją kreatywnością mieszkańców Berlina. Wśród artystów znajdziemy takie nazwiska jak: Aurora Sander, Nigin Beck, Bob’s Pogo Bar, Broken Dimanche Press, Monster Chetwynd, Creamcake, Damjanski, The Gray Voice Ensemble, Adam Harvey, Porpentine Charity Heartscape, Jasmin İhraç, KAYA, Kinderhook & Caracas, Anastasia Kubrak, Sandra Mujinga, New Noveta, Juliana Piquero Rosenberg, Christoph Schlingensiefs Operndorf Afrika, Starship, Abdoul Kader Traoré, Raphaela Vogel, and Jan Vorisek. Pomysłodawczyni, Nele Heinevetter, specjalizuje się w architekturze. Jest wielką fanką letnich kąpielisk. Jak mówi, panuje w nich zawsze wesoła atmosfera. I tylko pogoda mogłaby być choć odrobinę lepsza!

W tym roku temat przewodni wydarzenia to VOYAGE, a zatem możemy oglądać tu dzieła sztuki, które dotyczą tematu podróży. I zabierają one nas w tę podróż – w rzeczywistości i w przenośni. Widzimy rzeźby, instalacje. Możemy zagrać w gry komputerowe, są prace dźwiękowe i video, które łączą światy poezji, technologii i polityki.

W tym roku po raz pierwszy przygotowano specjalny program dla dzieci. 1,2,3 SOLEIL został wymyślony specjalnie dla najmłodszych i ma na celu przybliżenie im opery, teatru i sztuki wizualnej. Przez różnego rodzaju przedstawienia i warsztaty dzieci mogą jeszcze aktywniej spędzić czas na pływalni.

„1, 2, 3, SOLEIL“ wystartował 9 czerwca w basenie dla małych dzieci podwodną instalacją dźwiękową Nr 1 autorstwa kolektywu Do Something Good. Dzieci (ale też dorośli!) mogą odbyć akustyczną podróż w głąb Atlantyku albo Morza Śródziemnego. A przecież to Wedding!

Tropez to także KIOSK, który otwarty jest każdego dnia do września w godzinach od 10:00 do 18:00. To miejsce, które nie tylko zaspokoi nas kulinarnie. Można w nim zobaczyć wiele dzieł, wśród nich prace video albo interesującą rzeźbę „Ryby”. Akturalnie w kiosku rezyduje kucharz i artysta Søren Aagaard. Jako rezydent ma on ambitne plany. Specjalnie na ten sezon stworzył wyjątkowe, ciągle zmieniające się Menu pod tytułem „Fries” (frytki). W tym celu przeanalizował historię i symbolikę tego typowego „basenowego” przysmaku i postanowił przyrządzać go na wiele sposobów.

Marta Szymańska
fot. Projekt Tropez

Rzutem oka na program:

3 sierpnia: dla dzieci od lat 10 – Abdoul Kader Traoré (Operndorf Afrika), od 10:00 do 18:00
4 sierpnia: Aufführung Bubbles od 11:00 do 12:00
26 sierpnia: dla dzieci od lat 6 – warsztaty Reiseandenken (Bildende Kunst) z Nigin Beck, od 10:00 do 18:00
0d 28 do 30 sierpnia: próby do opery Selfish Shellfish: The Aquatic Ape, od 10:00 do 18:00
31 sierpnia: dla dzieci od lat 10, Aufführung Selfish Shellfish: The Aquatic Ape, od 16:00 do 18:00

Aby uczestniczyć w warsztatach nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania. Program trwa do 2 września 2018.
Adres:
Sommerbad Humboldthain, Wiesenstraße 1, 13357 Berlin [ Wedding ]
Strona internetowa: tropeztropez.de
Bilety: normalny: 5,50 Euro, ulgowy: 3,50 Euro
Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 19:00


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Lipiec  2019
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w BerlinieNiestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!
Data powered by

 
dzienne wejścia
Pageviews: