BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

W berlińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela przy Lillenthalstr. 5, 12-go sierpnia 2018 r. o godz. 19 wykonana zostanie po raz pierwszy w Niemczech, słynna Symfonia h-moll op. 24 Polonia Ignacego Jana Paderewskiego. To znakomite dzieło interpretować będzie światowej sławy Orkiestra Narodowej Filharmonii Lwowskiej pod batutą szczecińskiego dyrygenta prof. Bohdana Boguszewskiego .

Koncert zorganizowany jest w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Festiwal zaliczany jest obecnie do najważniejszych imprez artystycznych w Polsce. Biorą w nim udział wybitni polscy i zagraniczni Artyści. Przybycie Maestro Krzysztofa Pendereckiego na koncert inauguracyjny organizowany w 2013 roku, był najlepszym dowodem uznania dotychczasowych osiągnięć imprezy jak i świadectwem kunsztu artystycznego i międzynarodowej rangi przedsięwzięcia.

Tegoroczna edycja festiwalu, który odbędzie się od 9 do 18 sierpnia w Szczecinie, Berlinie i nadbałtyckim Trzęsaczu, poświęcona jest przede wszystkim twórczości wybitnego Polaka, wspaniałego artysty, kompozytora, dyplomaty i męża stanu – Ignacego Jana Paderewskiego.

Ten wybór nie był przypadkowy, bowiem Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaznaczając w uchwale, że Jedenastego listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i po stu dwudziestu trzech latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Chcielibyśmy, by ten czas wspólnego świętowania spędzić również z Państwem w niezwykłym miejscu, czyli w berlińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela, gdzie rozbrzmiewać będzie piękna, Symfonia Polonia, w której I.J. Paderewski symbolicznie zacytował motyw melodii naszego Hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła…”. Serdecznie zapraszamy.

Projekt jest realizowany we współpracy z Polską Misją Katolicką w Berlinie oraz Biurem Polonii w Berlinie.
Bazylika św. Jana Chrzciciela
10965 Berlin, Lillenthalstraße 5
12 sierpnia 2018, godz. 19.00
Wstęp wolny


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Kwiecień  2019
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w Berlinie



Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!




Data powered by

 
dzienne wejścia
Pageviews: