BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Czy Berlin to gniazdo nowego Adama Małysza?

Ma dopiero 9 lat, a swoją profesjonalną przygodę w skoki rozpoczął będąc zaledwie czterolatkiem. Nikt nie był wtedy jeszcze świadomy, że to najmłodszy zawodnik w historii tej dyscypliny na świecie, o którym będzie bardzo głośno w całej Europie.

Internet pełny jest spektakularnych filmów pokazujących małego chłopczyka lecącego kilkadziesiąt metrów na swoich ukochanych skokówkach. Stacje telewizyjne regularnie zapraszają młodego Orzełka z Wisły do programów na żywo. Niewiele osób wie jednak, że Tymcio Mymcio (jego ksywa) pochodzi z … Berlina. Tu się w Klinice Spandau urodził, tu mieszka jego rodzeństwo. Rodzice zdecydowali się jednak po wielu latach wrócić tam, skąd pochodzą Tymka czterej idole skoków: dziadek Jurek, tata Andrzej, Adam Małysz i Piotr Żyła – do Wisły. Z tymi dwoma ostatnimi nie tylko łączy go pasja, ale również ta sama Szkoła Podstawowa w Wiśle Głębcach.

Od samego początku było wiadomo, że Tymek ze swoją rodziną nie będą prowadzili spokojnego życia w górach, na łonie natury ze swoim psem pasterskim … . Przekonało się o tym już wielu wczasowiczów pensjonatu Cienciałów – Chaty Góralskiej Aggeusz, widzących marzenia dziecka i jego determinację w ich realizacji. Tymek nie jest szalony – jest ułożonym, bardzo wesołym i kontaktowym chłopczykiem, który wplótł w swoje dzieciństwo element zabawy w sport. Co będzie dalej? Nie wiemy … – opowiadają rodzice chłopca. Cieszymy się chwilą – dodaje jeszcze mama Anita. W międzyczasie młody skoczek zdobył na świecie w sposób spektakularny już ponad 70 pucharów. Podniósł poprzeczkę, inni zawodnicy marzą o zwycięztwie z Tymkiem.

On sam również ma kilka marzeń. Jednym z nich jest wygranie kolejnej czwartej i ostatniej piątej edycji Turniej Czterech Skoczni dla Dzieci. Miałby jako jedyny komplet w tej najbardziej prestiżowej rywalizacji dzieci na świecie. Czytelnicy Kontaktów mogą mu w tym pomóc: trzymając mocno kciuki i ślędząc przy tym jego rozwój oraz wyniki na Facebooku: www.facebook.com/TymekCienciala.


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Październik  2018
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w Berlinie

8°C
odczuwalne 8°C
Umiarkowane opady deszczu

Dzisiaj:
13°C / 8°C
jutro czwartek piątek
11° / 7° 13° / 8° 12° / 5°


Data powered by

 
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas elektroniczne wersje czasopism: KONTAKTY, POLONEZ, INFORMATOR oraz aktualne informacje o promocjach w sklepie KLON? Wpisz się na listę subskrybentów!

dzienne wejścia
Pageviews: