BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Oferta pomocy ze stałą siedzibą

Choć powstawało całkiem niedawno, to ma wiele poważnych sukcesów i wreszcie nową siedzibę. Mowa o stowarzyszeniu na rzecz potrzebujących dzieci Polsko-Niemieckie Dzieło Pomocy.
30 marca placówka została oficjalne otwarta. Jej celem jest szeroko rozumiane wsparcie potrzebujących dzieci i młodzieży w Polsce i Niemczech. Do tej pory stowarzyszenie korzystało z gościnności stowarzyszeń berlińskich. Teraz ma nową siedzibę przy ulicy Zobeltitzstraße 68. By pomieszczenia mogły służyć stowarzyszeniu potrzebna była adaptacja. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca w zaledwie miesiąc udało się odremontować oraz wyposażyć placówkę. – Naszym głównym celem jest wsparcie dzieci dotkniętych problemami wynikającymi z codzienności – mówi Klaudyna Droske, prezes Polsko-Niemieckigo Dzieła Pomocy. W planach są między innymi kursy językowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, warsztaty plastyczne oraz wykłady.
Stowarzyszenie działa formalnie od kwietnia 2015 roku a inspiracją do jego utworzenia było przykre wydarzenie w życiu Klaudyny i Ulricha Droske. – Chcieliśmy pomóc chłopcu chorującemu na nowotwór mózgu. Niestety po kilkumiesięcznej walce maluch zmarł. Jego śmierć bardzo nas zabolała, jednocześnie dała nam wewnętrzną siłę aby kontynuować pomoc na rzecz potrzebujących dzieci.
Polsko-Niemieckie Dzieło Pomocy uczestniczy w programach finansowanych przez kraj związkowy Berlin takich jak „Interkulturelle Lesepaten“, „Handarbeiten- und werken für Klein und Groß“, „Lange Nacht der Familien in Reinickendorf“ oraz „Reinickendorfer Sprach- und Lesetage“. W 2016 stowarzyszenie zostało nominowane do prestiżowej nagrody europejskiej „Blauer Bär“.
– W listopadzie rusza nasza długoletnia akcja pomocy bożonarodzeniowej „I want to help”, wspierająca dzieci z polskich i niemieckich domów dziecka. Zbieramy indywidualnie przygotowane paczki. Zainteresowanych prosimy o kontakt – opowiada Klaudyna Droske.

Deutsch-Polnisches Hilfswerk e.V.
Zobeltitzstraße 68
13403 Berlin
Tel.: (030) 233 65 004
www.dp-hilfswerk.eu
E-Mail: info@dp-hilfswerk.eu


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Wrzesień  2018
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w Berlinie

°C
odczuwalne °C
Możliwe opady deszczu

Dzisiaj:
°C / 12°C
jutro niedziela poniedziałek
18° / 9° 16° / 8° 14° / 6°


Data powered by

 
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas elektroniczne wersje czasopism: KONTAKTY, POLONEZ, INFORMATOR oraz aktualne informacje o promocjach w sklepie KLON? Wpisz się na listę subskrybentów!

dzienne wejścia
Pageviews: