BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

XX BERLIŃSKI INFORMATOR POLONIJNY
Już w dystrybucji

Drodzy Czytelnicy, zapraszamy do korzystania z XX Berlińskiego Informatora Polonijnego. Będzie Wam pomocny w odszukaniu interesujących Państwa organizacji, usługodawców, punktów gastronomicznych oraz miejsc wartych odwiedzenia. Dodatkowo znajdziecie Państwo na rozkładówce najnowszy rozkład linii U i S-Bahn wraz z punktami bezpłatnego dostępu do Intrnetu. Przy okazji zachęcamy również do lektury ciekawostek opisujących Berlin oraz jego liczne atrakcje, niech przykładem będzie ten cytat z najnowszego XX Berlińskiego Informatora Polonijnego.

Berlin jest jedną z najważniejszych w Europie metropolii globalnych, jest też ważnym węzłem komunikacyjnym Niemiec i Europy oraz bardzo znaczącym ośrodkiem naukowym i kulturalnym. Jest miastem ekscytującym i pełnym energii, które w ciągu ostatnich lat w zaskakującym tempie przeszło ogromna metamorfozę.Berlin zachwyca różnorodnością architektury, od pruskiego klasycyzmu do realizacji wizji współczesnych projektantów światowej sławy. Jego niezwykłe położenie pomiędzy jeziorami i rzekami Hawelą i Sprewą oraz ich dopływami, nadaje miastu niezwykłą atmosferę i klimat. Tutaj od wieków krzyżują się szlaki handlowe, mieszają kultury i poglądy, stąd tak wyraźnie odczuwalna atmosfera otwartości i tolerancji. Studenci z całego świata starają się o staże, stypendia, wymiany aplikując do berlińskich uczelni, których dyplomy cenione są w każdym zakątku świata.Berlin to miasto przyjazne i kosmopolityczne, kolorowe i pełne niespodzianek. Każdy miesiąc obfituje w ciekawe wydarzenia, które przyciągają mieszkańców oraz turystów z całego świata. Może służyć za przykład europejskiego centrum kultury i sztuki. To właśnie tutaj umiejscowionych jest ponad 170 muzeów ze słynną na całym świecie Wyspą Muzeów, na której można obejrzeć wiele skarbów z całego globu. Trzy wielkie operowe hale, sławna Berlińska Filharmonia oraz liczne teatry i centra kultury są integralną częścią oferty dla miłośników, pasjonatów i koneserów klasyki i nie tylko… Ponieważ to właśnie Berlin wyznacza najnowsze trendy i style i to tutaj zjeżdżają się artyści z całego świata, czyniąc to miejsce metropolią.Berlin jest również niezwykle atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji jako najbardziej zielone miasto Niemiec, z licznymi parkami, jeziorami i lasami. Życie w tym mieście zawsze przysparza kolorytu, zaskakuje i przyciąga swoim magnetyzmem o czym może przekonać się każdy mieszkaniec i turysta…

Zareklamuj się w Informatorze. Pomóż swoim klientom w znalezieniu Twojej firmy!
Informator ważny przez cały rok 2019


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Grudzień  2018
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
 
Pogoda w Berlinie

2°C
odczuwalne 2°C
Pochmurno

Dzisiaj:
3°C / -3°C
jutro sobota niedziela
1° / -3° 1° / -3° -1° / -3°


Data powered by

 
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas elektroniczne wersje czasopism: KONTAKTY, POLONEZ, INFORMATOR oraz aktualne informacje o promocjach w sklepie KLON? Wpisz się na listę subskrybentów!

dzienne wejścia
Pageviews: