BERLIŃSKI POLONIJNY PORTAL INTERNETOWY
Get Adobe Flash player

Polsko-Niemieckie Dzieło Pomocy zaczyna swoją działalność

 Od 2011 r. Klaudyna i Ulrich Droske wspierają dużymi i małymi projektami dzieci oraz młodzież w Polsce i Niemczech. Razem z Elizą i Tomaszem Pawlik, inicjatorami akcji bożonarodzeniowej „I want to help”, państwo Droske zebrali i przekazali w zeszłym roku wychowankom polskiego domu dziecka ponad 200 indywidualnie przygotowanych podarków. Małżeństwu udało się również zebrać datki rzeczowe i pieniężne. Do akcji przyłączyli się nie tylko mieszkańcy Berlina-Reinickendorf, ale również politycy, wspólnoty kościelne oraz organizacje charytatywne.

– Nasza świąteczna akcja wywołała niesamowity oddźwięk. Zdaliśmy sobie sprawę, że do kontynuacji i realizacji dalszych projektów forma prywatnej pomocy nie wystarczy, potrzebne będzie stowarzyszenie” – tłumaczy Klaudyna Droske. – Szybko znaleźliśmy ochotników – Dorota i Andreas Orland zaangażowali się w nasz projekt całym sercem – dodaje z zadowoleniem.

W ten sposób 15 kwietnia 2015 powstało „Polsko-Niemieckie Dzieło Pomocy” (niem. Deutsch-Polnisches Hilfswerk e.V.). Przewodniczącą stowarzyszenia została Klaudyna Droske, jej zastępcą Ulrich Droske, a skarbnikiem Dorota Orland. Pierwsza oficjalna prezentacja „Polsko-Niemieckiego Dzieła Pomocy” odbyła się na tegorocznym Dniu Polonii w Berlinie-Reinickendorf. Członkowie-założyciele mieli okazję przedstawić zainteresowanym profil działalności stowarzyszenia oraz nawiązać ciekawe kontakty.

– Cieszymy się z tylu pozytywnych reakcji. Wspólnymi siłami udało się nam przygotować na czas nie tylko piękne stoisko, ale również materiały informacyjne oraz dokumentację naszej dotychczasowej pracy – mówi Klaudyna Droske. – Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy od początku nam towarzyszyli i wspierali nasz projekt. W szczególności dziękujemy polskiej i niemieckiej prasie za nagłośnienie, firmie Cupfer Intelligent Systems za wspaniałe logo oraz firmie Laser Line za produkcję materiau informacyjnego. Za pomoc dziękujemy również posłowi Bundestagu Dr. Frank Steffel (CDU) oraz posłom Izby Deputowanych Andreas Gram (CDU) i Burkard Dregger (CDU). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do współpracy – zachęca przewodnicząca.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mail: info@dp-hilfswerk.eu . Zapytania można wysyłać również na adres: Deutsch-Polnisches Hilfswerk e.V., c/o Burkard Dregger, MdA, Emmentaler Str. 92, 13409 Berlin.

V.i.S.d.P.: Deutsch-Polnisches Hilfswerk e.V., Emmentaler Str. 92, 13409 Berlin


Unique visitors to post: 0

Kalendarz
Grudzień  2022
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts
dzienne wejścia
Pageviews: